PROCES PRANIA

Proces prania w naszej pralni to proces zamknięty i w całości ekologiczny. Nowoczesne maszyny, obieg w budynku zamkniętym zwiększa efektywność oraz jakość prania.

Proces prania rozpoczyna się na magazynie brudnego prania. Tu pranie jest selekcjonowane i przygotowywane do dalszej obróbki. Następnie jest transportowane do pralni. W procesie prania stosowana jest 100% bariera higieniczna, a bielizna jest dezynfekowana.

W zależności od rodzaju tkaniny, stosowany jest indywidualny program prania, uwzględniający automatyczne dozowane środki piorące i odpowiednią temperaturę wody.

Każda tkanina podlega w procesie prania dezynfekcji termicznej i chemicznej, dając gwarancję całkowitego usunięcia wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. W ostatnim płukaniu dozowane są także środki zmiękczające i zapachowe.

Krochmaleniu poddawane są tkaniny stosowane w gastronomii a stopień ich usztywnienia uzależniony jest wyłącznie od wymagań Klienta. Stosujemy wyłącznie płynny krochmal, nie pozostawiający na tkaninach najmniejszych śladów.

Wszystkie tkaniny po wypraniu (za wyjątkiem frotte) są prasowane na maglu lub wykańczane na prasie roulette (fasolówka). Bieliznę frotte suszy się w suszarkach bębnowych a następnie składa i pakuje.

Całkowity cykl prania i konserwacji bielizny, od momentu jej zebrania do momentu ponownego dostarczenia, wraz z transportem zajmuje 48 godzin lub według życzeń Klienta.