Jedna z bardziej przyjaznych uczniom książek do języka polskiego

Nauczyciele w różnych szkołach mogą mieć różne upodobania, co do wybierania książek dla swoich uczniów. Niektórzy lubią eksperymentować z nowymi wydawnictwami, inni trzymają się tych samych tytułów i autorów od lat. Dzisiaj weźmiemy pod lupę podręcznik do języka polskiego dla uczniów trzecich klas szkoły średniej – oblicza epok 3.1 (sprawdź cenę i zamów!) autorstwa Adama Kalbarczyka, Dariusza Trześniowskiego oraz Dariusza Chemperka. 

Oblicza Epok 3.1 – ucz się polskiego z przyjemnością!

Uczniowie szkół średnich już od dawna nie używają podręczników pełnych kolorowych rysunków, gdzie obrazów jest więcej, niż treści. Z wiekiem zmienia się przecież sposób uczenia się oraz rodzaj przyswajanych informacji. Każdy uczeń jednak z pewnością wie lepiej, że znacznie wygodniej jest uczyć się z książki, która pomyślana jest w sposób sprzyjający przyswajaniu wiedzy. 

Podręcznik do języka polskiego dla uczniów szkół średnich jest wydanie, który w przystępny sposób pomoże przyswoić Ci wiedzę niezbędną do zaliczenia każdego testu, sprawdzianu, pozwoli Ci zafascynować się pięknem języka polskiego, oraz, co najważniejsze – z nim świetnie przygotujesz się do egzaminu maturalnego!

Jak znaleźć w sobie motywację do nauki?

Dla wielu uczniów nauka w szkole bywa naprawdę dużym wysiłkiem. To zjawisko wśród młodzieży może być spowodowane dużą ilością materiału do przyswojenia, presją otoczenia czy brakiem motywacji. Uczniowie nie znajdują przyjemności w nauce przedmiotów, których nie uważają za ciekawe i przydatne. Celem dobrego nauczyciela powinno być obudzenie w uczniach pasji, zainteresowania jego przedmiotem. 

Język polski to lekcja, na którą część uczniów przychodzi z przyjemnością, a część nie odnajduje w zajęciach tego, co mogłoby ich zainteresować. Motywacja do nauki jest tutaj kluczowa. Uczeń musi czuć, że wiadomości, które przyswaja, są dla niego ciekawe i przydatne. 

Właśnie taką funkcję spełnia podręcznik Oblicza Epok 3.1 – dzięki sposobie, w jaki został ułożony, uczniowie chętniej uczą się o języku polskim. 

Back To Top